Z jakich kwiatów zrobić stroik na cmentarz?

Dbając o grób bliskiej osoby zwracamy uwagę nie tylko na jego czystość, ale również estetykę i dekoracje. Są one naszym przejawem szacunku i tęsknoty. Dobrym pomysłem jest wykorzystywanie do ozdabiania grobu stroików ze sztucznych kwiatów, które warto wykonać samodzielnie (alternatywnie można kupić gotowe dekoracje). Wystarczy odrobina chęci i minimalne zdolności manualne. Jakie kwiaty sprawdzą się najlepiej?

Gdzie kupić kwiaty na cmentarz?

Idealnym miejscem na zakupy będzie hurtownia sztucznych kwiatów. Decydując się na hurtownię zapewniamy sobie dostęp do największej ilości różnych kwiatów, ozdób, liści wykonanych z wytrzymałych tworzyw sztucznych. W jednym miejscu kupimy wszystkie elementu stroika, które będą nam potrzebne. Dużą zaletą hurtowni sztucznych kwiatów są również przystępne ceny.

Jakie kwiaty do stroika na cmentarz?

Istnieje niezliczona ilość możliwych kombinacji. Jako baza – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – zawsze sprawdzą się chryzantemy, ponieważ idealnie komponują się z większością innych roślin, jednocześnie będąc symbolem smutku, tęsknoty i żałoby. Chryzantemy można komponować z szyszkami, liśćmi eukaliptusa, draceny bądź palmy. Jeśli decydujemy się na kolorowe chryzantemy warto dodać do stroika białe mieczyki, z kolei jeśli to chryzantemy są białe, z powodzeniem można ożywić je fioletowymi wrzosami.

Innymi kwiatami, które będą pięknie prezentować się w stroiku na cmentarz, są:

piwonie – pasujące do frezji, gipsówki, eustomy czy eukaliptusa
hortensje – pasujące do wszelkich odcieni róż oraz zielonych liści
lilie – pasujące do hortensji, róż, traw pampasowych
storczyki
kalie – w kolorze białym można dodać do każdego stroika

Jeśli chcemy wykonać stroik na lato, idealnym pomysłem będzie skomponowanie ze sobą polnych kwiatów (bławatki, maki, stokrotki, koniczyny) z źdźbłami zbóż. Z kolei w zimie warto przygotować stroik z gwiazd betlejemskich, frezji, goździków oraz amarylisów.

Czym uzupełnić stroik?

Kwiaty to nie wszystko. Aby stroik prezentował się naturalnie i pięknie, warto wpleść do niego różnego rodzaju trawy, liście oraz paprocie. Uzupełnieniem może być także łodyga różana. Przykładem eleganckiego stroiku są róże znajdujące się w centrum, przeplatane sporadycznie amarylisem i żonkilami, otoczone 2-3 rodzajami liści. Sztuczne kwiaty mają to do siebie, że idealnie uzupełniają się nawzajem. Warto z tego korzystać.